دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ رایانه

تست بهترین آنتی ویروس‌ها

تست بهترین آنتی ویروس‌ها

با افزایش آسیب‌هایی که توسط ویروس‌ها به سیستم ها وارد می‌گردد، استفاده از یک آنتی ویروس مطمئن و کارا برای کامپیوتر اجتناب ناپذیر است. اما از آن جهت که تعداد نرم افزارهای آنتی ویروس زیاد است چطور می‌توان از بین آنها بهترین را انتخاب کرد؟
نکته ای که باید متذکر شد این است که در حالت کلی ما دو گروه آنتی ویروس داریم:

گروه اول آنتی ویروس‌های سیستم های خانگی و گروه دوم آنتی ویروس‌های سری سازمانی است. پس بهتر است اول بدانید که شما در کدام گروه قرار دارید.
پس از انتخاب نوع آنتی ویروس، نوبت به برندی می‌رسد که قصد دارید آنتی ویروس خود را از آن تهیه کنید. بهترین راه برای انتخاب بین چند برند، تست و مقایسه همه آنها با هم است. شرکتهایی هستند که این کار را انجام می‌دهند. یکی از معروفترین و معتبرترین شرکت‌های تست و مقایسه آنتی ویروس‌ها Av-test است.
در سایت Av-test آنتی ویروس‌ها در چهار گروه بررسی می‌شوند. این چهار گروه عبارتند از:

Mobile devices

windows Home User

Business windows Clint

Home User Mac os

توجه داشته باشید که وب سایت‌هایی مانند Av-test از آنتی ویروس‌ها در شرایط برابر تست می‌گیرند یعنی سیستم عامل‌ها و قدرت سخت افزاری کامپیوتر یکی است. این تست در سه مولفه قدرت شناسایی ویروس، مقدار استفاده از منابع سیستم و راحتی کار با آنتی ویروس انجام می‌گیرد.
Protection یا قدرت شناسایی:
این تست با یک سری ویروس شناخته شده، ناشناس و بد افزار انجام می‌گیرد و در مورد آنتی ویروس‌هایی که مجهز به فایروال نیز هستند حمله های اینترنتی از طریق سایت و شبکه انجام می‌گیرد و میزان جلوگیری و شناسایی ویروس توسط آنتی ویروس به درصد به عنوان نتیجه نهایی تست اعلام می‌شود.
Performance یا کارایی:
این تست میزان استفاده از منابع سیستم را مشخص می‌کند. یکی از مهم‌ترین معیارها بعد از قدرت شناسایی، میزان استفاده از منابع سیستم است. توجه داشته باشید که به طور کلی نرم افزارهایی که نصب می‌کنید باعث می‌شود که مقداری از سرعت کامپیوتر شما کاسته شود. آنتی ویروس‌ها به آن جهت که همه حراکات سیستم را چک می‌کنند و اطلاعات رد و بدل شده در کامپیوتر شما را رصد می‌کنند، نسبت به دیگر نرم افزارها بیشتر باعث کاهش سرعت سیستم می‌شوند.

Usability یا راحتی کار با نرم افزار:
این آپشن نرم افزار را از لحاظ کارایی، سادگی و در دسترس بودن امکانات مورد بررسی قرار می‌دهد بدین معنی که هر چه این مورد امتیاز بهتری داشته باشد شما راحت‌تر می‌توانید با نرم افزار کار کنید و منو ها و اکشن های اصلی در دسترس تر هستند.

دسته خانگی :
این تست به صورت ماهانه و معمولا با آخرین نسخه آنتی ویروس تست می‌شود.
از آنجا که اولین و مهمترین عامل برتری آنتی ویروس قدرت شناسایی آن است ما مرتب سازی لیست را بر آن اساس انتخاب کردیم.

حال به کمک نتیجه ارائه شده توسط Av-test می‌توانید بهترین آنتی ویروس را انتخاب کنید.

تست آنتی ویروس ها

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی *

جدیدترین مطالب

پیوندها

پربازدیدترین ها

دسته بندی ها