شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۴ گرایلی

راهکارهایی برای افزایش سرعت مودم وایرلس

راهکارهایی برای افزایش سرعت مودم وایرلس

شاید برای شما هم این اتفاق افتاده باشد که زمان استفاده از لپ‌تاپ یا تلفن هوشمند و وب‌گردی متوجه سیگنال دریافتی ضعیف از مودم خود شوید. چرا سیگنال دریافتی ضعیف است؟ سرعت وایرلس مودم خصوصا زمانی که تعداد دستگاه‌های زیادی با آن در ارتباط باشد از اهمیت بالایی برخوردار است. برای همه ما پیش آمده که گاهی در برخی موارد با مشکل آنتن دهی یا کم بودن سرعت در آن مواجه شویم.

در این مقاله چندین راهکار ساده برای رفع این مشکل به شما پیشنهاد می‌دهیم.
بهتر است بدانید که سرعت مودم‌های وایرلس خیلی بیشتر از اینترنتی است که ما به آن دسترسی داریم پس کم بودن سرعت به نوعی به دلیل نقص ارتباط مودم با device (وسیله) ای که به آن متصل شده است،که دلیل اصلی این نقص عدم آنتن دهی مناسب می‌باشد.

از سیگنالهای مزاحم رهایی یابید

تداخل سیگنال می‌تواند آنتن دهی مودم را تحت تاثیر قرار دهد. برای رهایی از این مشکل این مقاله آینده رایانه را مطالعه کنید و بهترین و خلوت ترین کانال وایرلس را انتخاب کنید.

شبکه‌های وای فای مختلف

مکانی مناسب برای مودم انتخاب کنید

یک مکان مناسب برای مودم مهمترین عامل برای آنتن‌دهی خوب است. یافتن مکان مناسب کار سخت و پیچیده‌ای نیست، از آن جهت که امواج مودم تقریبا دایره‌ای شکل است، بهترین مکان در نگاه اول وسط منزل یا محل کار شماست و بهتر است مودم در مکانی باشد که تا حد امکان به دیگر اتاق‌ها دید مستقیم داشته یا دیوار کمتری داشته باشد.

wifi coverage good-bad

به کمک نرم‌افزار  Inssider نیز می‌توانید بهترین مکان را بیابید. به ین ترتیب که ابتدا نرم افزار Inssider را روی لپ‌تاپ خود نصب کنید و توسط آن سیگنال مودم را در قسمتهای مختلف منزل بررسی کنید و بعد با تغییر مکان مودم ترتیبی دهید که قسمتهایی که با آن بیشتر سروکار دارید بیشترین سیگنال را داشته باشد. این نکته را مد نظر داشته باشید برای این کار لازم نیست مودم به خط تلفن متصل باشد و کافیست برق مودم را وصل کنید و شبکه وایرلس را اکتیو کنید. پس از یافتن نقطه مورد نظر، قسمت‌های دیگر را به مودم متصل کنید.
توجه داشته باشید که امواج مایکروفر یا تلفن بی سیم می‌تواند روی سیگنال وایرلس تاثیر بگذارد و به همین علت بهتر است سعی کنید این دستگاهها را در قسمتهایی نصب کنید که تداخل ایجاد نشود.

wifi

 

استفاده از ورق آلمنیومی
اگر مودم خود را در گوشه‌ای از منزل قرار داده‌اید به وسیله یک ورق آلمنیو م در پشت مودم امواج را به سمتی که دوست دارید هدایت کنید.

جهت دهی به آنتن مودم وایرلس

تعویض آنتن

استفاده از آنتن‌های قوی‌تر می‌تواند پرش آنتن را کمتر کند. سعی کنید از آنتی استفاه کنید که با سیم به مودم متصل می‌شود.

افزودن آنتن جهت افزایش سرعت وایرلس

استفاده از مودمهای با انتن بیشترو سرعت بالاتر

سعی کنید از مودم‌هایی استفاده کنید که تعداد آنتن دو یا بیشتر دارند. حتما جهت آنتن ها را در حالت اولیه به صورتی قرار دهید که در کاتالوگ مودم ذکر شده است اما اگر باز هم مشکل داشتید با آزمون و خطا بهترین جهت را برای آنتن پیدا کنید.

مودم دارای سه آنتن

استفاده از سخت افزار تقویتی

این روش ساده ترین و عملی ترین روش است که البته برای آن باید متحمل هزینه شد اما می‌توان گفت که 100 درصد مشکل شما حل خواهد شد. سخت افزارهایی وجود دارند که به آنها اکسس پویت گفته می‌شود که با استفاده از آنها می‌توانید با تنظیمات خاص و قرار دادن در قسمتی از منزل و با ایجاد فاصله مناسب از مودم سیگنال را تقویت کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی *

جدیدترین مطالب

پیوندها

پربازدیدترین ها

دسته بندی ها