دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ رایانه دات کام

AMD بالاترین سهم از بازار پردازنده‌های گرافیکی را در سه سال اخیر به دست آورد

AMD بالاترین سهم از بازار پردازنده‌های گرافیکی را در سه سال اخیر به دست آورد

با توجه به فراگیر شدن ماینینگ ارزهای دیجیتال در سال اخیر، قیمت پردازنده‌های گرافیکی افزایش چشمگیری داشته است. گزارش‌ها حاکی از این است که سهم ای ام دی از این بازار نسبت به انویدیا افزایش قابل توجهی داشته است. طبق این گزارشات سهم ای ام دی از بازار پردازنده‌های گرافیکی در ۳ سال اخیر به بیشترین میزان خود رسیده است.

 

AMD

 

اگر شما هم طی مدت اخیر اقدام به تعویض یا خرید کارت گرافیک کرده باشید، متوجه افزایش قیمت آنها شده‌اید. قیمت این سخت افزارها در حال حاضر به نسبت سال گذشته تا ۴۵ درصد افزایش پیدا کرده است. این امر باعث خوشحالی افرادی شده که قصد فروش کارت گرافیک‌های کارکرده‌ی خود را داشتند.

کارت گرافیک‌های AMD همیشه از قیمت پایین‌تری نسبت به گرافیک‌های NVIDIA برخوردار بوده است. به طور کلی می‌توان گفت که انویدیا در گرافیک‌های حرفه‌ای قدرت بیشتری را در اختیارتان قرار می‌دهد. اما قیمت مناسب‌تر گرافیک‌های ای ام دی در مقابل مشخصات و قدرت قابل قبولشان، باعث افزایش ارزش خرید آنها نسبت به گرافیک‌های انویدیا و در نتیجه تمایل بیشتر کاربران به خرید آنها شده است.

 

AMD

 

طبق گزارش‌های منتشر شده، سهم بازار ای ام دی با ۶ درصد افزایش نسبت به سال گذشته، به ۳۳.۷ درصد رسیده است. این رقم بیشترین میزان کسب شده توسط کمپانی AMD در سه سال اخیر بوده است. افراد زیادی معتقدند که اگر ای ام دی بتواند با استراتژی‌های اخیر خود سهم بیشتری از فروش گرافیک‌های میان رده و پایین رده‌ی بازار را به دست آورد، به زودی شاهد پشت سر گذاشته شدن انویدیا توسط این کمپانی خواهیم بود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی *

جدیدترین مطالب

پیوندها

پربازدیدترین ها

دسته بندی ها