پنجشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۷ رایانه دات کام

آیا قیمت موبایل ها در هفته آینده کاهش می‌یابد ؟!!

آیا قیمت موبایل ها در هفته آینده کاهش می‌یابد ؟!!

بعد از اعلام و افشای دریافت کنندگان ارز دولتی در هفته های قبل، بازار و قیمت کالا ها بخصوص موبایل تا حدودی کاهش آنی قیمت را در بازار متشنج موبایل به خود دید. اما طولی نکشید تا در چند روز آینده از این خبر، قیمت ها مجددا رفته رفته افزایش یافت طوری که تمامی قیمت ها به حدود دو برابر قیمت قبل از عید نوروز 97 رسید.

با توجه به ادامه دار شدن روند افزایش شدید قیمت گوشی های موبایل در هفته های اخیر، دولت با همراهی وزارت ارتباطات، برای کاهش قیمت نجومی تلفن های همراه تصمیمی گرفتند تا گوشی های ضبط شده از متخلفین توسط تعزیرات حکومتی و همچنین موبایل های بلاک شده در گمرک را ترخیص و طی روند مشخص به بازار موبایل تزریق نمایند.

 

در همین راستا محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه همایش مدیران پست‌ بانک از هماهنگی با وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه جلسه هیأت دولت امروز برای رسیدگی به قیمت‌ها در بازار موبایل خبر داد و گفت، وضعیت بازار تلفن همراه به دو عامل گوشی‌های توقیف شده و نرخ ارز بستگی دارد و مطالبه رسیدگی به وضعیت بازار تلفن همراه مطالبه صحیحی می‌باشد.

 

آذری جهرمی ادامه داد که امروز از وزیر صنعت برای تسریع در روند عرضه 100 هزار گوشی توقیف شده به بازار درخواست کردیم و تلاش می‌کنیم این 100 هزار گوشی توقیف شده این هفته به بازار عرضه شود. از سوی دیگر یکی از عوامل تأثیرگذار بر قیمت گوشی نرخ ارز است که با توجه به اینکه هنوز نرخ ارز برای واردات گوشی تصویب نشده، از این نظر نیز منتظر تثبیت نرخ ارز هستیم که سیاست‌های رئیس کل جدید بانک مرکزی تکلیف را روشن خواهد کرد و همچنان افزود امیدوارم در این زمینه سریع‌تر تصمیم‌ گیری شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی *

جدیدترین مطالب

پیوندها

پربازدیدترین ها

دسته بندی ها