دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ رایانه دات کام

۷ تنظیم برای صفحه نمایش در سیستم عامل MacOs

۷ تنظیم برای صفحه نمایش در سیستم عامل MacOs

اگر شما نتوانید با بهترین وضوح تصاویر را در مک‌بوک خود ببینید، حتی مجهز بودن مک‌بوک شما به صفحه نمایش Retina بی فایده است. خوشبختانه سیستم عامل MacOs دارای تنظیمات زیادی است که به وسیله‌ی آن می‌توانید وضوح بهتری را برای صفحه نمایش خود ایجاد کنید.

 

۱ـ مقیاس رزولوشن

برای مک‌بوک‌های دارای صفحه نمایش رتینا، شما قادر نیستید مانند لپ‌تاپ‌های دیگر رزولوشن تصویر را به طور خاص پایین آورید تا اندازه متن و آیکون‌ها افزایش یابد. در این خصوص صفحه نمایش‌های رتینا از قابلیتی که اپل آن را Scaled Resolutions نام‌گذاری کرده پشتیبانی می‌کنند که به وسیله‌ی آن قادرید انداره آیکون‌ها و متن را افزایش دهید. برای مشاهده این قسمت تنظیمات را باز کرده و به بخش صفحه نمایش مراجعه کنید. در تب Display گزینه‌ی Scaled را انتخاب کرده و سایز مورد نظر خود برای متون و آیکون‌ها را انتخاب کنید.

 

Apple

 

۲ـ افزایش سایز متن در برنامه‌ها

اگر لپ‌تاپ اپل شما دارای صفحه نمایش Retina نیست، شما می‌توانید سایز متن‌ها را برای هر برنامه بطور مجزا شخصی‌سازی و تنظیم کنید. به عنوان مثال اگر برای خواندن ایمیل‌های خود دچار مشکل هستید، پس از باز کردن برنامه Mail این مسیر را دنبال کنید: Mail > Preferences > Fonts & Colors

 

Apple

 

حال روی گزینه‌ی Select برای Message Font کلیک کرده و سایز دلخواه خود را انتخاب کنید. شما به طور مشابه برای اکثر برنامه‌ها می‌توانید از این روش استفاده کرده تا اندازه متون در هر برنامه را افزایش دهید.

 

۳ـ افزایش سایز متن و آیکون‌ها در دسکتاپ

اگر اندازه آیکون برنامه‌ها در دسکتاپ شما کوچک است، می‌توانید اندازه‌ی آنها را به همراه سایز متن آنها افزایش دهید. برای اینکار روی دسکتاپ راست کلیک کنید. گزینه‌ی Show View Options را انتخاب کرده و در پنجره‌ی ظاهر شده اندازه و استایل آیکون‌ها و اندازه متن آنها را به سلیقه‌ی خود تنظیم کنید.

 

 

۴ـ اندازه اشاره‌گر

برای افزایش سایز اشاره‌گر ماوس خود به مسیر System Preferences > Accessibility > Display مراجعه کنید و از قسمت Cursor size اندازه‌ی آن را تنظیم نمایید.

 

Apple

 

۵ـ تنظیم خودکار میزان روشنایی

بهتر است اجازه دهید تا مک‌بوک شما میزان روشنایی صفحه نمایش را بر اساس میزان روشنایی محیط به صورت خودکار تنظیم کند. برای این کار به تنظیمات رفته و به قسمت صفحه نمایش مراجعه کنید. گزینه‌ی Automatically adjust brightness را تیک زده تا این قابلیت برایتان فعال شود.

 

Apple

 

۶ـ تنظیمات میزان شفافیت و کنتراست

دو ویژگی در بخش تنظیمات صفحه نمایش مک‌بوک وجود دارد که باید آن را بررسی کرده و در صورت فعال بودن از آن استفاده کنید. پس از مراجعه به بخش تنظیمات صفحه نمایش از این مسیر System Preferences > Accessibility > Display در صورت وجود گزینه‌ی Increase contrast آنرا فعال کنید. این ویژگی با کاهش میزان شفافیت در پنجره‌ها، خواناتر کردن محدوده‌ی دکمه‌ها و تب‌ها و مواردی دیگر، باعث راحتی بیشتر شما می‌شود. اگر با فعال کردن این گزینه تغییرات اعمال شده برای شما زیاد بود، می‌توانید با فعال کردن گزینه‌ی Reduce transparency میزان شفافیت را کاهش داده تا وضعیت بهتری را ایجاد کنید.

 

Apple

 

۷ـ ویژگی Night Shift

مشاهده صفحه نمایش با نور آبی قبل از خواب می‌تواند ساعت طبیعی بدن شما را تغییر داده و باعث کاهش کیفیت و راحتی خواب شما در شب شود. با فعال کردن ویژگی Night Shift رنگ صفحه نمایش شما برای این موضوع بهینه شده و طیف رنگ‌های آبی و سرد به سمت رنگ‌های گرمتر متمایل می‌شود. برای فعال کردن و تنظیم این ویژگی به بخش تنظیمات سیستم رفته و قسمت Display را نتخاب کنید. در تب Night Shift شما قادر خواهید بود تا دوره زمانی فعال بودن این ویژگی را تنظیم کنید. همچنین میزان دمای رنگ‌ها نیز در این قسمت قابل تنظیم است.

 

Apple

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی *

جدیدترین مطالب

پیوندها

پربازدیدترین ها

دسته بندی ها