شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ رایانه دات کام

گوگل فروشگاه پلی استور خود را از ۷۰۰۰۰۰ نرم‌افزار مخرب پاکسازی کرده است…

گوگل فروشگاه پلی استور خود را از ۷۰۰۰۰۰ نرم‌افزار مخرب پاکسازی کرده است…

گوگل پیش از ماه جاری حدود ۶۰ بازی را به دلیل کشف موردی تحت عنوان Adult Swine،که تبلیغات و مفاهیم نامناسب و مخرب را به کوکان انتقال می‌دهد را از فروشگاه پلی استور خود حذف کرد.

 

این شرکت اعلام کرده که این فقط بخشی از حذف نرم‌افزارهای مخرب بوده که گوگل توانسته ۷۰۰۰۰۰ نرم‌افزار مخرب را در سال ۲۰۱۷ شناسایی و از این فروشگاه حذف نماید.

 

شرکت گوگل در یکی از پست‌های وبلاگ با عنوان: «چگونه با نرم افزارها و توسعه دهندگان مخرب در سال ۲۰۱۷ مبارزه کردیم»، روش‌های متعددی را که برای جلوگیری از فعالیت نرم افزارها و توسعه دهندگان مخرب استفاده کرده است را توضیح می‌دهد.

 

 

google-might-soon-remove-millions-of-apps-from-the-play-store

 

 

گوگل علاوه بر اینکه حذف ۷۰۰۰۰۰ اپلیکیشن مخرب که تعداد آن به نسبت سال گذشته ۷۰ درصد کاهش داشته است، می‌گوید که در حال حاضر با سرعت و دقت بسیار بیشتری قادر به شناسایی و حذف آنها می‌باشد.

 

گوگل همچنین اعلام کرده که تکنیک‌های تشخیص جدیدی را برای شناسایی و جلوگیری از این تخلف‌ها و متخلفین ایجاد کرده است.

 

این شرکت در ادامه بزرگترین دلیل برای افزایش دقت تشخیص و تعداد این نرم‌افزارهای مخرب را فراگیری ربات‌ها و دیگر عوامل به تکنیک‌های یاد شده اعلام کرده است.

 

گوگل جهت کمک به تشخیص محتوا یا اقدامات نامناسبی مانند جعل هویت و نرم‌افزارهای مخرب از هوش مصنوعی خود استفاده کرده است.

 

 

Google-Play-Store-1

 

 

با این حال گوگل می‌گوید که کارهای بیشتری نیز در این خصوص انجام خواهد گرفت و گفته است: ما می‌دانیم که با وجود اقدامات صورت گرفته برای مبارزه با مسائل ذکر شده، هنوز هم برنامه‌ها و توسعه‌دهندگانی وجود دارند که موفق به فرار و فریب دادن این لایه‌های امنیتی می‌شوند.

 

این شرکت ادعا می‌کند که در حال حاضر ۹۹ درصد از برنامه‌های مخرب را قبل از نصب شدن آنها بر روی گوشی موبایل توسط کاربران تشخیص می‌دهد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی *

جدیدترین مطالب

پیوندها

پربازدیدترین ها

دسته بندی ها