یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ رایانه دات کام

گزارشاتی پیرامون GPU اختصاصی برای چیپست‌های Exynos سامسونگ

گزارشاتی پیرامون GPU اختصاصی برای چیپست‌های Exynos سامسونگ

ظاهرا سامسونگ تصمیم گرفته تا یک GPU اختصاصی برای چیپست‌های Exynos خود طراحی و تولید کند. این صحبت‌ها بر اساس برخی از گزارشات کمپانی AMD و Nvidia که بزرگ‌ترین تولید کننده و تامین‌کنندگان پردازنده‌های گرافیکی در جهان هستند به دست آمده است.

گویا سامسونگ یک تیم طراحی که در کالیفرنیا و توسط AMD، Nvidia و کوالکام استعدادیابی شده بودند را به کار گرفته تا با طراحی هسته‌های گرافیکی اختصاصی، آنها را جایگزین تراشه‌های Mali در چیپست‌های اکسینوس کند.

کمپانی سامسونگ قصد دارد GPU های رده بالایی را مخصوص پرچمداران خود تولید کند. اما برای شروع کار خود را با تراشه‌های رده پایین‌تر و ارزان‌تر شروع خواهد کرد تا بتواند تجربه‌ی بیشتری در این زمینه کسب کند. پردازنده‌های گرافیکی نسل دوم آن نیز باید همراه گوشی‌های رده بالا و پشتیبانی از برنامه‌های کاربردی زیادی مانند اتومبیل‌های خودران و سیستم یادگیری ماشین‌ها عرضه شود.

هسته‌های پردازشی تولید شده توسط سامسونگ از هسته‌های هم رده‌ی خود مانند Cortex-A دارای برتری‌هایی است و اگر این شرکت بتواند این موفقیت‌ها را در زمینه‌های پردازنده‌های گرافیکی خود نیز به دست آورد، باعث کاهش وابستگی این شرکت به چیپست‌های ARM خواهد شد.

سامسونگ در چند سال گذشته با طراحی و توسعه‌ی چیپست‌های اختصاصی Exynos نشان داد که توانایی پیشرفت خوبی در این زمینه دارد. حال باید دید که این موفقیت‌ها در خصوص تولید و توسعه‌ی پردازنده‌های گرافیکی توسط این غول صنعت دیجیتال تکرار خواهد شد یا خیر.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی *

جدیدترین مطالب

پیوندها

پربازدیدترین ها

دسته بندی ها