یکشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۷ رایانه دات کام

ویژگی‌های بیشتر آیفون از طریق قابلیت‌های دسترسی

ویژگی‌های بیشتر آیفون از طریق قابلیت‌های دسترسی

گوشی آیفون دارای ویژگی‌هایی است که شاید بیشتر افراد چیزی از آنها ندانند. زیرا در حالت عادی غیر فعال هستند. در ادامه ۸ ویژگی را بررسی می‌کنیم که ممکن است برای افراد زیادی کاربردی باشند. این قابلیت‌ها از طریق مراجعه به Setting > General > Accessibility قابل فعال‌سازی هستند.

۱ـ معکوس کردن رنگ‌ها

این قابلیت به معنای واقعی رنگ‌ها را در آیفون شما معکوس خواهد کرد. در صورتی که نمایش رنگ‌ها در صفحه نمایش iPhone براش شما خیلی روشن باشد، این ابزار برایتان بسیار عالی و کاربردی خواهد بود. برای این کار پس از مراجعه به قسمت Setting > General > Accessibility، وارد قسمت Display Accommodations شده و گزینه‌ی Invert Colors را فعال کنید.

۲ـ ذره‌بین

مطمئنا تمام افراد از نظر بینایی قادر به دیدن متون یا موارد بسیار کوچک نیستند. ابزار ذره‌بین در آیفون می‌تواند دوربین شما را به یک دره‌بین کاربردی تبدیل کند. پس از مراجعه به Setting > General > Accessibility وارد بخش Magnifier شده و آن را فعال کنید. حالا با ۳ مرتبه فشردن کلید هوم ذره‌بین براش شما باز خواهد شد.

۳ـ بزرگ‌سازی فونت‌ها

در صورتی که خواندن متون در گوشی شما برایتان دشوار است، می‌توانید با بزرگ‌نمایی سایز فونت‌ها این مسئله را رفع کنید. با مراجعه به بخش Accessibility در تنظیمات عمومی آیفون، وارد قسمت Larger Text شده و این قابلیت را فعال کنید.حال از طریق نوار کشویی پایین صفحه می‌توانید سایز فونت‌ها را تغییر دهید.

۴ـ بزرگ‌نمایی

اگر می‌خواهید قسمتی از تصویر را دقیق‌تر و بزرگ‌تر ببینید، حالت زوم را در گوشی خود فعال کنید. پس از فعال‌سازی این گزینه، توسط سه انگشت خود ۲ بار رو صفحه نمایش ضربه بزنید تا بزرگ‌نمایی فعال شود.

۵ـ تکان دادن گوشی برای عملیات بازگشت

با فعال کردن گزینه‌ی Shake to Undo هر زمان که گوشی شما یک لرزش را حس کند، اعمال اخیر شما لغو خواهد شد. توجه داشته باشید که این مسئله کمی حساس است و ممکن است هنگام تایپ پیام‌هایتان، متن تایپ شده توسط لرزش گوشی پاک شود. پس در صورت ناخوشایند بودن این موضوع این قابلیت را غیر فعال کنید.

۶ـ زیرنویس‌ها

در صورت فعال کردن ویژگی Caption + SDH در قسمت Accessibility تنظیمات آیفون، در هر برنامه‌ای که این ویژگی در دسترس باشد یک شرح به طور خودکار برایتان به نمایش در خواهد آمد. شما قادرید سبک فونت و استایل نمایش مورد علاقه‌ی خود را از بین گزینه‌های موجود برای این قابلیت انتخاب کنید.

۷ـ میانبر دسترسی

با مراجعه به این قسمت شما قادر خواهید بود میانبرهای مورد نظر خود را برای دسترسی راحت و سریع‌تر به آنها انتخاب کنید. حال با ۳ بار فشردن کلید هوم، میانبرهای منتخب شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید گزینه‌ی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

۸ـ دستیار صوتی Siri

دستیار صوتی Siri هوشمندترین دستیار صوتی موجود نیست. قابلیت و توانایی‌های این دستیار صوتی کمی محدود است و قابلیت انجام کارهای پیچیده یا استفاده از برنامه‌های ثالث را ندارد. اما قادر است کارهای بسیار دیگری را برای شما انجام دهد که برقراری تماس یا ارسال پیام نمونه‌هایی از آن است.

 

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی *

جدیدترین مطالب

پیوندها

پربازدیدترین ها

دسته بندی ها