یکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ رایانه دات کام

مومو مشابه نهنگ آبی, سایه مرگ جدید بر سر پیام رسان ها

مومو مشابه نهنگ آبی, سایه مرگ جدید بر سر پیام رسان ها

بعد از بازی شوم و قاتل نهنگ آبی که در سال پیش در بین کودکان و نوجوانان شایع شده بود و بسیاری را به کام مرگ کشید, حالا نوبت به بازی مومو رسیده است که ابتدا از طریق فیس بوک در کشور مکزیک رواج پیدا کرده است.

 

این بازی دارای نماد عروسک یک دختر, با چهره ای هولناک و شوم, چشمان از حدقه بیرون زده و لبخندی شیطانی بر لب می‌باشد و طی فرایند این چالش خودکشی از شما تقاضا می‌شود, با فردی که کنترل کننده نامیده شده و شماره ای ناشناس از طریق فیس بوک و یا واتس اپ تماس حاصل نمایید و بعد از ایجاد ارتباط چهره این دختر شیطانی بر روی گوشی شما نمایش داده می‌شود و او شما را تشویق به خودزنی و یاحتی خود کشی می‌نماید.

 

Momo

 

قربانیان این چالش گفته اند که مومو مدعی شده است به اطلاعات شخصی فرد در شبکه های اجتماعی از جمله محل سکونت دسترسی دارد و در صورتی که فرد چالش را به انجام نرساند شب هنگام بر او ظاهر گشته و او را نفرین می‌نماید.

 

maxresdefault

 

همانند بازی نهنگ آبی این بازی هم با ایجاد چالش هایی, کودکان و نوجوانان را هدف قرار داده است که با ایجاد ترس و نا امیدی در فرد از آنها درخواست کرده به خود صدمه هایی را بزنند و تصویر آن را برای کنترل کننده بفرستند.

 

واتس اپ در واکنش به این موضوع گفته است :

  • ما عمیقا به امنیت افراد اهمیت می دهیم. کاربران به آسانی می توانند هر شماره ای را بلاک کنند و علاوه بر این از آنها می خواهیم پیام های مشکوک را به ما گزارش دهند.

 

به تازگی دختری در شهر بوینس آیرس آرژانتین خود را در حیاط پشتی خانه به دار آویخته که از تمام مراحل انجام این کار فیلم‌برداری نموده است. با توجه به تهیه کردن فیلم از تمام مراحل این خودکشی پلیس آرژانتین بر این باور است که موضوع این بازی شوم در میان بوده.

مومو که ابتدا از طریق فیس بوک شروع شده, حال به واتس اپ و دیگر پیام رسان ها هم رسیده و در حال نشر می‌باشد و بر اساس گزارش نشریه «سان» انگلیس مقامات پلیس در برخی کشورها نگرانی خود را از شیوع چالش مومو ابراز کرده اند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی *

جدیدترین مطالب

پیوندها

پربازدیدترین ها

دسته بندی ها