پنجشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ رایانه دات کام

قابلیت باز کردن درب منزل با آیفون

قابلیت باز کردن درب منزل با آیفون

کمپانی اپل ممکن است برای آپدیت iOS 12 قابلیت باز کردن درب ورودی منزل را از طریق گوشی آیفون فراهم کند. در حال حاضر شما هنگام خروج از خانه باید چک کنید و از همراه داشتن گوشی همراه، کیف پول و کلیدهایتان مطمئن شوید. در صورت ایجاد این ویژگی دیگر نیازی به همراه داشتن کلید خود نخواهید داشت. زیرا با این ویژگی دیگر نگرانی بابت ماندن پشت درب منزل را نخواهید داشت.

طبق برخی اطلاعات به دست آمده در مورد چیوست ارتباطات راه نزدیک یا همان NFC در آیفون، قرار است علاوه بر استفاده‌های معمول گسترش یافته و برای پرداخت‌های مختلف از طریق Apple Pay و قابلیت‌های دیگری مورد استفاده قرار گیرد. از این طریق افراد می‌توانند بسیاری از پرداخت‌های روزانه‌ی خود را با استفاده از این روش و بدون نگرانی در خصوص فاش شدن اطلاعات شخصی‌شان پرداخت کنند. انتظار می‌رود تغییرات اعمال شده روی چیپست NFC در آیفون تا ماه آینده اعلام شود. طبق اطلاعات موجود از چیپست NFC می‌توان در بسیاری از حوره‌های دیگر مانند صنعت مراقبت‌های بهداشتی نیز استفاده کرد.

 

grey_door_iphone

 

اطلاعات فوق در خصوص انتشار iOS 12 در آینده‌ای نه چندان دور به دست آمده است. شرکت اپل نیز گزارش داده است که از سال ۲۰۱۴ با شرکت HID Global که در حوزه‌ی امنیتی فعال است، در حال همکاری بوده و ویژگی‌های جدید در اوایل ماه ژوئن در کنفرانس توسعه‌دهندگان جهانی ۲۰۱۸ (WWDC) معرفی خواهد شد.

این کنفرانس در تاریخ ۴ ژوئن کار خود را آغار می‌کند و امیدواریم اطلاعات کامل‌تر و بیش‌تری را در خصوص این ویژگی‌های جدید طی برگزاری این کنفرانس به دست آوریم.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی *

جدیدترین مطالب

پیوندها

پربازدیدترین ها

دسته بندی ها