سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ رایانه دات کام

شکست اپل در خصوص طراحی صفحه کلید جدید مک بوک به دلیل دعوای حقوقی

شکست اپل در خصوص طراحی صفحه کلید جدید مک بوک به دلیل دعوای حقوقی

اپل در خصوص طراحی صفحه کلید جدید مک بوک که دارای یک پنل لمسی در قسمت بالای آن است، دچار مسائل حقوقی شده است که در حال حاضر در خصوص طراحی و استفاده از این کیبورد برای مک بوک شکست خورده است. پرونده‌ی حقوقی مربوط به این موضوع در کالیفرنیا در حال بررسی است و این در حالی است که ظاهرا اپل از این موضوع آگاه بوده که در طراحی کیبورد مک بوک دچار مشکل می‌شود، اما با این حال به کار خود در این خصوص ادامه داده است.

 

بر اساس گزارشات ارائه شده از سوی کاربران، طراحی صفحه کلید جدید مک بوک که در سال ۲۰۱۵ معرفی شده و در سال ۲۰۱۷ عملی شده، در مقایسه با نمونه‌های قبلی بسیار ظریف‌تر است و احتمال خرابی آن نیز بیشتر می‌باشد. طبق این اطلاعات مقدار کمی گرد و غبار یا ضربات با شدت کم نیز می‌تواند برای این صفحه کلید مشکل ساز شود.

اطلاعاتی توسط AppleInsider از طریق Apple Genius Bars و تعمیرکاران ثالث جمع‌اوری شده که نشان می‌دهد سرعت و میزان خرابی این صفحه کلید از زمان طراحی آن دو برابر شده است. بر اساس این اطلاعات در ۱۱.۸ درصد از مواردی که به مشکل برخورده‌اند، کیبورد باید به طور کامل تعویض شود.

تا به حال هزاران نفر به دلیل این موارد به مشکل برخورده‌اند و این در حالی است که اکثر لپ تاپ های مک بوک و مک بوک پرو ها پس از تعویض کیبورد، با صفحه کلید جدید بدون مورد خاصی به کار خود ادامه می‌دهند. تقاضا های آنلاین که اپل را به جایگزینی این صفحه کلید دعوت می‌کنند، به نوزده هزار امضا رسیده است!

شرکت اپل به طور منصفانه‌ای لپ‌تاپ‌های جدید خود را با یک سال گارانتی ارائه می‌کند. بنابراین اگر کیبورد مک بوک شما در طول این مدت زمان با مشکلی مواجه شود، در مدت چند روز کیبورد دستگاه شما بدون هیچ‌کونه هزینه‌ای توسط اپل تعویض می‌شود. اما موارد حقوق عنوان شده در این خصوص ادعا کننده‌ی این موضوع هستند که این مسئله کافی نبوده و قابلیت اصلی این دستگاه به خطر افتاده است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی *

جدیدترین مطالب

پیوندها

پربازدیدترین ها

دسته بندی ها