پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ رایانه دات کام

سه راه آسان برای تاثیر کمتر حساسیت فصلی

سه راه آسان برای تاثیر کمتر حساسیت فصلی

با فرا رسیدن این فصل اکثر افراد دچار حساسیت‌های فصلی می‌شوند. از تاثیرات متداول حساسیت‌های فصلی می‌توان به عطسه‌های مکرر، آبریزش بینی و چشم و خارش گلو اشاره کرد. اما ترکیب برخی از تکنیک‌ها و نکات در خانه باعث می‌شود تا تاثیرات کمتری را از این جهت تجربه کنید. ممکن است نتوان از بسیاری از این حساسیت‌ها جلوگیری کرد. اما شما می‌توانید آنها را با برخی از تکنولوژی‌های خانه هوشمند مدیریت کنید. در اینجا برخی از راه‌های ممکن را برای شما شرح خواهیم داد.

 

از اپلیکیشن استفاده کنید : 

زمانی که میزان گرده‌ها در محیط زیاد است اگر با آلرژی فصلی مواجه شدید، ماندن در خانه بهترین کار ممکن است. نیازی نیست که برای ارائه‌ی اطلاعات آب و هوای محلی خود صبر کنید. چندین اپلیکیشن وجود دارد که میزان گرده‌های موجود در محیط را به شما ارائه می‌دهد. اپلیکیشن WebMD یکی از آنها است که میزان گرده‌های آلرژی‌زا را ارائه می‌کند. از دیگر قابلیت‌های این برنامه می‌توان به ارائه‌ی اطلاعات دقیق در خصوص موارد آلرژی‌زا و ایجاد هشدار برای روزهایی که میزان آنها به بیشتر از حد تنظیم شده توسط شما برسد، اشاره کرد.

 

seasonal-allergies

 

فیلتر هوای منزل خود را عوض کنید :

یکی از بهترین راه‌ها برای مقابله با آلرژی‌های فصلی استفاده از فیلتر هوا در منزل است. این فیلترها دارای یک سیستم رتبه‌بندی با نام مقیاس حداقل بهره‌وری (MERV) می‌باشند که عملکرد فیلتر را را در مقیاس ۱ تا ۲۰ افزایش می‌دهد. هر چه این مقیاس بالاتر باشد، فیلتر هوا بهتر کار می‌کند و هوای پاک‌تری را برای شما به ارمغان می‌آورد. برای صرفه‌جویی در هزینه می‌توانید فیلترهایی تهیه کنید که قابلیت شستشو داشته باشند. اما اطمینان حاصل کنید که از ویژگی ضد میکروب و باکتری برخوردار باشد تا مانع رشد باکتری‌ها پس از شستشو شود. اگر از فیلترهای یکبار مصرف استفاده می‌کنید، آنها را به صورت ماهیانه تعویض کنید.

 

تشک خود را تمیز نگه دارید : 

طبق اعلام شورای علمی و بهداشتی آمریکا، تشک شما ممکن است دارای ده میلیون ذرات و باکتری‌ها باشد. پس لازم است در فواصل زمانی چند ماهه، تشک خواب خود را کاملا تمیز کرده و در صورت امکان آن را شستشو دهید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی *

جدیدترین مطالب

پیوندها

پربازدیدترین ها

دسته بندی ها