دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ رایانه دات کام

سه دلیل ارزش بیشتر مایکروسافت نسبت به گوگل

سه دلیل ارزش بیشتر مایکروسافت نسبت به گوگل

شرکت مایکروسافت در حال حاضر پس از اپل و گوگل به عنوان سومین شرکت با ارزش در جهان به شمار می‌رود. با این وجود این امر بسیاری مایکروسافت را ارزشمند تر از گوگل می‌دانند. این مسئله در موارد بسیار دیگری نیز مشاهده شده است که دو شرکت در یک نقطه از رده‌بندی ارزشمندترین برندهای دنیا قرار گیرند، اما برخی شرکت رده‌پایینتر را با ارزش‌تر بدانند. در ادامه ۳ دلیل را که باعث می‌شوند مایکروسافت دارای ارزش بیشتری از گوگل شود را عنوان می‌کنیم.

 

۱ـ فضای ابری

فعالیت در این حوزه برای اکثر برندها ممکن است دارای تاثیرگذاری و سودآوری کمی باشد. اما مایکروسافت توجه بیش از انداره‌ای به این سیستم داشته است. در حال حاضر می‌توان گفت که مایکروسافت به Azure وابسته است و این سرویس برای سال‌ها یکی از رقبای بزرگ وب سرویس آمازون (AWS) به شمار می‌رود. اما مایکروسافت تلاش‌های قابل ملاحظه‌ای را تحت رهبری Satya Nadella مدیر عامل این شرکت انجام داده که باعث رشد مداوم این سرویس در هر دو پایه‌ی میزان مشتریان و درآمد این سرویس شده است.

 

۲ـ اشتراک پذیری

یکی از مهم‌ترین تغییراتی که طی سال‌ها در مایکروسافت شاهد آن بوده‌ایم، تغییر مدل‌های این شرکت مبتنی اشتراک جهت نرم‌افزارها، سرویس‌ها و خدمات آن بوده است. به عنوان مثال در گذشته برای تهیه‌ی مجموعه‌ی مایکروسافت آفیس باید مبلغ بالایی برای تهیه‌ی این نرم‌افزار پرداخت می‌شد. اما در حال حاضر به لطف وجود Office 365 مصرف‌کنندگان می‌توانند به طور ماهیانه هزینه‌ی استفاده از این مجموعه نرم‌افزاری را پرداخت کنند که موفقیت بسیار بزرگی را برای مایکروسافت کسب کرده است. طبق گزارشات اعلام شده مشترکان اشتراکی این نرم‌افزار در سه ماهه‌ی آخر سال گذشته به حدود ۳۱ میلیون دستگاه رسیده است.

 

۳ـ شرط‌های بعدی

در این خصوص مهم این است که موارد مهم دیگری که قرار است توسط مایکروسافت انجام شود در چه زمان و به چه صورت اعمال شود. در این مورد می‌توان به طور خاص به هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء اشاره کرد که مایکروسافت سرمایه‌گذاری بزرگی در این حوزه‌ها کرده که احتمالا با رشد گسترده‌ای نیز در این بخش‌ها مواجه خواهد شد. استراتژی مایکروسافت در بخش هوش مصنوعی خود بیشتر در مورد استفاده از قدرت یادگیری دستگاه‌ها و سیستم‌ها به منظور ارتقاء پیشنهادات در مورد کسب و کارهای مختلف متکی است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی *

جدیدترین مطالب

پیوندها

پربازدیدترین ها

دسته بندی ها