دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ رایانه دات کام

سه استراتژی اثبات شده برای همکاری بین شرکت‌ها

سه استراتژی اثبات شده برای همکاری بین شرکت‌ها

شرکت Getaround که مرکز آن در سان فرانسیسکو و در زمینه‌ی اجاره خودرو فعال است، بیش از یک سال با Uber همکاری کرد تا Uber Rent را ایجاد کند. در همکاری با اوبر اجتناب از مشکلات و حل آنها نمی‌تواند آسان باشد. با این حال شرکت‌های بزرگ زیادی با وجود این مسائل حاضر به همکاری با اوبر هستند.

چند روز پیش Getaround سرویس اجاره خودرو خود را متوقف کرد و استارتاپ اوبر از مدت‌ها پیش سرویس Uber Rent را اروی اپلیکیشن خود ایجاد کرده بود که به وسیله‌ی آن کاربرها می‌توانستند از اپلیکیشن رسمی موبایل اوبر، از Getaround خودرو اجاره کنند.

Getaround چند سال پیش از طریق یک سرمایه‌گذار و برای اولین بار در خصوص یک مشارکت بالقوه به Uber نزدیک شد. مدیر عامل این شرکت، Sam Zaid می‌گوید: گفت‌و‌گوهای اولیه سرانجامی نداشت، اما در سال‌های بعد شرکت در مناطق خلیج شروع به فعالیت بیشتر کرد و پس از آن صحبت‌های تازه‌ای در خصوص همکاری با اوبر شکل گرفت.

در سال ۲۰۱۷ با شروع برخی از مشکلات و دردسرهای پیش آمده برای اوبر مانند دادخواست‌ها، مبارزه با مقررات و حتی برخی سوء استفاده‌های جنسی، معامله‌ی Getaround با اوبر متوقف شد. پس از چندین ماه مذاکرات یک برنامه‌ی آزمایشی در ماه می ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد و Travis Kalanick که مدیر عامل اوبر بود اخراج شد. اما اوبر رنت (Uber Rent) جان سالم به در برد و به فعالیت خود ادامه داد. سم زید (Sam Zaid) مدیر عامل شرکت Getaround می‌گوید سه استراتژی وجود دارد که کارآفرینان باید برای شروع همکاری با دیگر شرکت‌ها به آن‌ها توجه کنند.

 

uber-to-transport

 

۱ـ از پس روی و عقب کشیدن نترسید

همانند استایل کلاسیک گونه‌ی شرکت‌های حاضر در دره سیلیکون (Silicon Valley)، در مذاکرات اولیه در خصوص برنامه‌ی Uber Rent، مذاکرات صورت گرفته شدیدا محافظت شده و به صورت استراتژیک بودند. هیچ کدام از شرکت‌ها نمی‌خواستند دستور کار خود را به طور دقیق اعلام کنند. اما تیم این شرکت شروع به برقراری ارتباطی شفاف‌تر کرده و کارمندان خود را به عقب کشیدن در مقابل شرکت اوبر تشویق کرد و پس از آن احترام خود نزد شرکت اوبر را به دست آورد. سم زید می‌گوید: زمانی که شرکت‌ها با هم همکاری و مشارکت می‌کنند، خیلی اوقات شرکت‌های کوچکتر از نه گفتن می‌ترسند. یا از گفتن «این روش برای ما کار نمی‌کند»، «اجازه دهید به صورت متفاونی انجام شود» نیز هراس دارند. اما مدیر عامل این شرکت می‌گوید که این همان چیزی است که میزان اعتماد به ما را تقویت کرد.

 

۲ـ با همه به عنوان یک تیم رفتار کنید

اوبر فقط تعداد انگشت شماری ار کارکنان‌اش را برای بررسی مشارکت با ما فرستاد. اما تیم Getaround متشکل از افراد بسیاری از شرکت‌های دیگرش بود. تفاوت در این مقیاس از زمانی شروع شد که آنها صرف نظر از اینکه کدام شرکت حقوق آنها را پرداخت می‌کند، در قالب یک تیم واحد دست به عمل زدند. به طور مشخص همیشه تنش وجود دارد. وی اعتراف می‌کند که «این جایی است که شفافیت، اعتماد و ارتباطات آنها را متعادل خواهد کرد»

 

۳ـ اهداف خود را مطابقت دهید

هر مشارکتی از اهداف و اولویت‌های رقابتی برخوردار خواهد بود. سم زید آرزو داشت که از ابتدا این اطمینان حاصل شود که دیدگاه‌های Uber و Getaround از همان شروع کار با هم هماهنگ باشد و برای این موضوع بیشتر تلاش کرد. او می‌گوید شاید در مراحل اولیه، این موضوع آنچنان اهمیت نداشت. اما پس مدتی ممکن است مسائل زیادی نظیر مشکلات محصولات، مسائل مربوط به مهندسی، مسائل عملیاتی، مسائل حقوقی و… با سرعت زیادی به وجود آید. اما هماهنگی در اهداف و اولویت‌ها بین دو شرکت می‌تواند باعث صرفه‌جویی زیادی در زمان مورد نیاز برای مسائل پیش آمده کند و از به هم خوردن این گونه مشارکت‌ها جلوگیری کند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی *

جدیدترین مطالب

پیوندها

پربازدیدترین ها

دسته بندی ها