سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ رایانه دات کام

تنظیمات جدید حریم خصوصی ویندوز 10

تنظیمات جدید حریم خصوصی ویندوز 10

آپدیت Spring Crators ویندوز 10 همراه با 3 ویژگی جدید برای حفاظت از اطلاعات و حساب‌های کاربران ارائه شد. مایکروسافت به وسیله‌ی این بروزرسانی، کنترل بیشتری روی اطلاعات و حساب‌هایتان به شما می‌دهد. علاوه بر این ویژگی‌های جدیدی مانند TimeLine، Nearby Sharing و گزینه‌های بیشتر در تنظیمات نیز با این بروزرسانی ارائه داده شده‌اند.

 

تنظیم مجوز برنامه‌ها : 

شما در گذشته می‌توانستید اطلاعات و منابعی که یک برنامه می‌توانست به آنها دسترسی داشته باشد مانند محل استقرار شما، دوربین، میکروفون، فایل‌ها و… را تنظیم کنید. اما دسترسی به این قسمت در تنظیمات حریم خصوصی ویندوز 10 کمی پیچیده و سخت بود. اما در حال حاضر شما به راحتی با مشاهده لیست برنامه‌های نصب شده روی سیستم خود، اجازه‌ی دسترسی برنامه‌ها به قسمت‌های مختلف را مشخص می‌کنید. برای این کار به Settings > Apps > Apps & features مراجعه کرده، سپس با انتخاب برنامه و گزینه‌ی Advanced Options دسترسی هر برنامه را مشخص کنید.

 

app-permissions

 

حذف اطلاعاتی که مایکروسافت در مورد شما جمع‌آوری کرده است : 

مایکروسافت در خصوص اطلاعاتی که در مورد شما به دست می‌آورد بسیار شفاف عمل می‌کند. عملکرد مایکروسافت در این خصوص به وسیله‌ی برنامه‌ی Diagnostic Data Viewer و قابلیت حذف این اطلاعات توسط شما شفاف‌تر نیز می‌شود. شما با مراجعه به Settings > Privacy > Diagnostics & feedback می‌توانید مشخص کنید که چه اطلاعاتی در مورد شما برای مایکروسافت قابل جمع‌آوری باشد. در بروزرسانی جدید Windows 10 قابلیت حذف این اطلاعات نیز برای شما امکان پذیر شده که گزینه‌ی Delete در همین بخش از تنظیمات را مشاهده خواهید کرد.

 

delete-diagnosteic-data

 

بازیابی رمز عبور حساب های محلی : 

در گذشته اگر شما از حساب رسمی مایکروسافت برای ورود به ویندوز 10 استفاده نمی‌کردید، بازیابی رمز عبور برای اکانت محلی فقط از طریق قابلیت Password Recovery امکان‌پذیر بود. با بروزرسانی جدید ویندوز 10 شما می‌توانید سه سوال امنیتی برای حساب کاربری خود مشخص کنید تا در صورت فراموش کردن رمز عبور خود، به وسیله‌ی آنها رمز عبور خود را بازیابی کنید. برای اینکار به قسمت Settings > Accounts > Sign-in options مراجعه کنید و سوال‌های امنیتی خود را تنظیم کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی *

جدیدترین مطالب

پیوندها

پربازدیدترین ها

دسته بندی ها