شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ رایانه دات کام

تحریم ایران توسط زیمنس آلمان

تحریم ایران توسط زیمنس آلمان

در پی لغو برجام و اتفاقات اخیر در خصوص لغو تمامی توافقات در این خصوص، شرکت زیمنس آلمان نیز ایران را تحریم کرده و تمامی فعالیت‌های خود را با ایران قطع کرد. مدیر عامل شرکت زیمنس چندی پیش در توییتر خود اعلام کرد: «ما نمی‌توانیم سفارش جدیدی را از طرف ایران قبول کنیم. زیرا ما نیز باید واقعیات سیاسی در خصوص این کشور را بپذیریم. من در این خصوص نگرانی ندارم، اما با توجه به فعالیت محدود و کمی که با ایران داریم، باید بین منافع و ارزش‌هایمان تعادل برقرار سازیم». چندی پیش وزیر خارجه کشور آلمان نیز به این موضوع اشاره کرده بود: «گرچه کشور آلمان حاضر است به شرکت‌های آلمانی که با ایران در حال تجارت هستند کمک کند، اما حفاظت از شرکت‌های فعال در این خصوص در قبال آسیب‌های ناشی از تحریم‌های مجدد آمریکا علیه تهران دشوار خواهد بود».

آقای عباس علی‌آبادی، مدیر عامل شرکت مپنا که یکی از شرکت‌های همکار زیمنس در ایران است، در خصوص موضع مدیر عامل شرکت زیمنس در خصوص این اظهار نظرش در توییتر گفته: «هنوز موضع شرکت زیمنس به طور رسمی به ما اعلام نشده است».

وی در ادامه افزوده است همکاری ما فرصتی برای این شرکت آلمانی است و آنها باید نگران قطع این همکاری باشند. شرکت زیمنس پس از تلاش‌های فراوان موفق به همکاری با شرکت مپنا شد و ما با قطع این همکاری دچار محدودیتی نخواهیم شد و نگرانی بایت آن نخواهیم داشت. ما برای ادامه همکاری خود با این شرکت مشکلی نداریم و امیدواریم آنها بتوانند برای ادامه‌ی این همکاری موانع خود را از سر راه بردارند.

آقای بهمن صالحی، مدیر عامل شرکت صانیر نیز قطع همکاری زیمنس با ایران را جدی ندانسته و معتقد است در صورت قطع همکاری‌های این شرکت، ایران دچار مشکل خاصی نخواهد شد و با توجه به پیشرفت‌های ایجاد شده در سطح تکنولوژی ایران پس از جنگ تحمیلی، ما با قطع این همکاری‌ها زمین‌گیر نخواهیم شد. وی در ادامه افزوده است: «شرکت ایران‌ترانسفو در حال حاضر به عنوان زیمنس خاورمیانه شناخته می‌شود و یکی از شرکت‌های دیگری است که در ایران با زیمنس فعالیت دارد. حتی شرکت الکترو کویر در حال تولید محصولاتی تحت لیسانس زیمنس آلمان است که اکثر آنها را به دیگر کشورها به فروش می‌رساند.

بهمن صالحی با تاکید بر این موضوع که که اکثر کشورهای دنیا ایران را به عنوان یک بازار بسیار خوب فراموش نخواهند کرد. حتی با وجود این موضوع که اگر تحت فشارهای سیاسی ناشی از تحریم‌ها و سیاسمت‌مداران دیگر مجبور به قطع همکاری خود با ایران شوند، در اولین فرصت ممکن ارتباط و همکاری خود با ایران را ادامه خواهند داد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی *

جدیدترین مطالب

پیوندها

پربازدیدترین ها

دسته بندی ها