سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ رایانه دات کام

استفاده از لیزر برای شارژ بی‌سیم گوشی‌های هوشمند

استفاده از لیزر برای شارژ بی‌سیم گوشی‌های هوشمند

به تازگی سیستمی توسط پژوهشگران در دانشگاه واشنگتن طراحی شده که قادر است توسط اشعه‌های لیزر، گوشی‌های هوشمند را به صورت بی‌سیم شارژ کند. اشعه‌های ساطع شده توسط این سیستم توسط چشم انسان قابل مشاهده نیستند. تکنولوژی شارژ بی‌سیم که امروزه در شارژرهای بی‌سیم مورد استفاده قرار می‌گیرد دارای برد کمی است و برای شارژ بی‌سیم گوشی‌تان، باید آن را در جایگاه مخصوص روی شارژر قرار دهید. اما توسط این سیستم لیزری شما می‌توانید گوشی‌تان را در هر محلی قرار داده و اشعه‌های لیزر با پشتیبانی از مسافت بیشتری آن را شارژ کند.

 

wireless-laser-charging-cell-phone-3

 

شاید این سوال برای شما هم به وجود آمده باشد که آیا این اشعه‌ها برای سلامتی انسان مضر هستند؟! در حالت عادی استفاده از اشعه‌هایی که در حال حاضر برای سیستم‌هایی نظیر برق‌رسانی به ماهواره‌ها یا هواپیماهای بدون سرنشین مورد استفاده قرار می‌گیرند، برای سلامتی انسان مضر است. زیرا برای استفاده از اشعه‌ی لیزر با قابلیت برق‌رسانی، شما در معرض مستقیم آنها قرار خواهید گرفت. هرچند که استفاده از آنها در این مقیاس کوچک قابل انجام نخواهد بود.

به همین منظور این تیم تحقیقاتی قرار است از تعداد اشعه‌های بیشتر، اما با قدرت برق‌رسانی کمتری در این شارژر بی‌سیم استفاده کند تا این مشکل برطرف گردد و برق مورد نیاز برای شارژ گوشی نیز فراهم شود. علاوه بر این در این سیستم قرار است از بازتابنده‌هایی استفاده شود تا در صورتی که بدن انسان در مقابل تابش این اشعه‌ها قرار گرفت، دستگاه به سرعت ساطع کردن اشعه‌ها را متوقف نماید.

 

wireless-laser-charging-cell-phone-2

 

این تیم از پژوهشگران اعلام کرده‌اند که این طرح هنوز در مراحل مقدماتی و ابتدایی خود قرار دارد و بسته به این که کدام برند تجاری از آن استقبال کرده و از آن حمایت کند، ویژگی‌های بیشتر و جدیدتری را نیز برای توسعه‌ی این شارژر بی‌سیم لیزری در نظر خواهد گرفت.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی *

جدیدترین مطالب

پیوندها

پربازدیدترین ها

دسته بندی ها