شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ رایانه دات کام

استفاده از ابزار جدید سازمانی مایکروسافت در ویندوز 10

استفاده از ابزار جدید سازمانی مایکروسافت در ویندوز 10

ویژگی Timeline ویندوز 10 کمک می‌کند تا کارهای انجام شده را بررسی کنید و حتی صفحات وب یا اسنادی که در هفته‌ها یا ماه‌های گذشته در حال کار روی آنها بوده‌اید و آنها را ناتمام بسته‌اید را به سرعت باز کرده و ادامه‌ی کارهای خود روی آنها را انجام دهید. گاه‌شمار یا همان Timeline بخشی از به‌روزرسانی جدید ویندوز 10 است که در آوریل 2018 ارائه شد و به عنوان Redstone 4 نیز شناخته می‌شود. آیکون این قابلیت در نوار وظیفه‌ی پایین (Taskbar) در کنار نوار جستجوی کورتانا قرار دارد.

 

نحوه‌ی فعال یا غیر فعال کردن Timeline : 

ویندوز 10 به صورت پیش فرض این قابلیت را برای شما فعال می‌کند. اما اگر می‌خواهید مدیریت کنید که ویندوز چگونه از اطلاعات شما استفاده کند، از منوی تنظیمات ویندوز کامپیوتر به بخش تنظیمات حریم خصوصی رفته و قسمت تاریخچه‌ی فعالیت‌ (Settings > Privacy > Activity History) را باز کنید. در این قسمت دو گزینه برای بررسی یا لغو در اختیار شما می‌باشد. می‌توانید اجازه دهید که ویندوز تاریخچه‌ی فعالیت‌هایتان را از کامپیوتر جمع‌آوری کند و امی‌توانید اجازه دهید ویندوز تاریخچه‌ی فعالیت‌هایتان را به صورت ابری همگام‌سازی نماید. در صورت عدم انتخاب گزینه‌ی اول، ویژگی Timeline برای شما غیر فعال خواهد شد. فعال بودن گزینه‌ی دوم نیز باعث می‌شود تا به این اطلاعات از طریق دستگاه‌های دیگر خود نیز دسترسی داشته باشید.

 

نحوه استفاده از Timeline : 

اگر تا به حال سابقه فعالیت‌های خود در مرورگر را بررسی کرده باشید، شما یک ایده‌ی خوب در خصوص نحوه کار Timeline خواهید داشت. با این تفاوت که Timeline سابقه‌ی فعالیت‌های شما در برنامه‌ها و نرم‌افزارهای و فایل‌ها و اسنادی که توسط آنها باز کرده یا ویرایش کرده‌اید را نگه‌داری می‌کند.

 

آیکون Timeline در سمت چپ نوار وظیفه یا همان Taskbar قرار گرفته است

 

timeline-icon-pcworld-100752514-large

هنگام مدیریت تنظیمات Timeline، حتما قسمت Activity History را نیز بررسی نمایید.

 

settings-edited-100752460-large

 

از آنجایی که تایم‌لاین تقریبا هر چیزی را در سوابق خود نگه‌داریی می‌کند، می‌تواند کمی شلوغ و بدون سازماندهی خاصی شود.

 

timeline-is-a-mess-obscured-100752465-large

 

یکی از راه‌های استفاده‌ی بهتر از تایم‌لاین، استفاده از اسلایدر موجود در آن است.

 

timeline-with-slider-100752462-large

 

یک روش بهتر برای مرور سوابق در Timeline، استفاده از قابلیت «فعالیت‌ها» یا همان Activities است که به صورت روزانه سوابق را سازماندهی می‌کند. در این قسمت سوابق بر اساس نوع، زمان و سوابق مشاهده شده نیز گروه‌بندی می‌شوند.

 

timeline-with-activities-highlighted-100752466-large

 

شما می‌توانید از از باکس جستجو که در قسمت بالا و سمت راست قرار دارد، با جستجوی کلمات کلیدی اسناد و سوابق خود را به راحتی پیدا کنید.

 

timeline-search-for-redstone-100752463-large

 

یکی از مشکلات Timeline این است که مایکروسافت محور است. همانند بسیاری از برنامه‌های کاربردی در ویندوز که متعلق به ویندوز است. به این ترتیب این ویژگی بیشتر فعالیت برنامه‌های مایکروسافت آفیس و مرورگر Edge را در حال حاضر پوشش می‌دهد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی *

جدیدترین مطالب

پیوندها

پربازدیدترین ها

دسته بندی ها