چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ رایانه دات کام

از درخواست وزیر ارتباطات برای رفع فیلتر توییتر تا رد درخواست توسط دادستانی کل کشور

از درخواست وزیر ارتباطات برای رفع فیلتر توییتر تا رد درخواست توسط دادستانی کل کشور

درخواست وزیر محترم ارتباطات در غالب نامه ای به دادستان کل کشور, در خصوص رفع فیلتر شبکه اجتماعی توییتر که به امضای ۸ عضو کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه رسیده بود, توسط دادستان و معاون دادستان کل کشور رد شد و فرمودند که زیر بار شراکت در جرم نمی‌روند و نامه ارسالی بایگانی شد.

 

حجت الاسلام والمسلمین «محمدجعفر منتظری» دادستان کل کشور, در سومین همایش مقابله با جرایم مالی در فضای مجازی، در مورد نامه ارسالی از سوی شش وزیر گفت: «وقتی بعضی از این شبکه ها را در کارگروه مصادیق مجرمانه می بندیم و فیلتر می کنیم می بینیم بعضی از آقایان صدایشان بلند می شود و شش وزیر به من نامه می نویسند و می خواهند که جلسه بگذاریم تا رفع فیلتر کنیم، که من نرفتم، زیرا می بینم در اینجا شریک در جرم خواهم شد.»

 

 

دادستان

 

 

در عین حال پیگیری خبرنگاران در خصوص موضوع نامه بی پاسخ از سوی دادستانی کل, ادامه دار شد و واکنش هایی را از سوی رسانه ها و مردم به همراه داشت. در همین راستا، عبدالصمد خرم آبادی معاون دادستان کل کشور نیز با غیرقانونی خواندن این درخواست ها گفت:

«درخواست وزیر محترم ارتباطات مبنی بر طرح موضوع رفع فیلتر توییتر در جلسه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه درخواستی غیر قانونی و خلاف مبانی حقوقی است و همچنین افزود, توییتر یک شبکه اجتماعی آمریکایی است که کنترل آن در اختیار دشمن می باشد. مدیران این شبکه در فتنه سال 88 صراحتا از فتنه حمایت کردند. در حال حاضر نیز این شبکه حاوی میلیون ها محتوای مجرمانه است که وزارت ارتباطات به لحاظ فنی امکان پالایش حتی یک مصداق آنرا را ندارد.»

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی *

جدیدترین مطالب

پیوندها

پربازدیدترین ها

دسته بندی ها