پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ رایانه دات کام

احتکار ۲۰ هزار دستگاه لوازم خانگی در انبار حبوبات آبیک

احتکار ۲۰ هزار دستگاه لوازم خانگی در انبار حبوبات آبیک

در چند روز گذشته سه انبار احتکار لوازم خانگی به ارزش ۱۷میلیارد تومان را در آبیک توسط سازمان اطلاعات سپاه استان قزوین در یک اقدام اطلاعاتی  کشف شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز قزوین، معاون دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفته است، انباری که لوازم خانگی احتکار شده در آن سه روز پیش کشف شده، مخصوص حبوبات بوده است.

این مقام مسئول گفت که موضوع احتکار، پیچیده نیست و اگر مسئولان اهتمام داشته باشد، با بازرسی‌های پیاپی می‌توان این مشکل را رفع کرد.

حجت‌الاسلام محسن کرمی در این خصوص گفت که بازرسی‌های کاملی از انبار‌ها انجام شده، اما هنوز برخی از انبار‌های مجاز، باقی مانده است و اگر انبار‌ها مجاز باشند، اما موجودی کالای خود را در سامانه مخصوص اعلام نکرده باشند، غیرمجاز به شمار می‌روند.

ایشان در خصوص ترخیص نشدن برخی کالا ها در انبار ها اشاره کردند و افزودند که برخی از کالا‌ها در گمرک مانده و ترخیص نشده‌اند در صورتی‌که این کالا‌ها بدون هیچگونه نظارتی با قیمتی چند برابر در بازار عرضه می‌شوند و باید گمرک در این چنین موارد ورود و مدیریت کند.

محسن کرمی ردیابی و آگاهی از محل تخلیه کالا‌های تمامی بارانداز‌ها را از وظایف گمرک عنوان کرد تا نظارت دقیق تری صورت گیرد و همچنین اضافه کرد که صنف طیور در معرض ورشکستگی است، زیرا نهاده‌های دامی در استان احتکار شده و به قیمت بالا فروخته می‌شود و صنعت طیور تمایلی به سرمایه‌گذاری در این عرصه ندارد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی *

جدیدترین مطالب

پیوندها

پربازدیدترین ها

دسته بندی ها