دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ رایانه

مقایسه کیفیت دوربین گوشی های موبایل مختلف

مقایسه کیفیت دوربین گوشی های موبایل مختلف

کیفیت دوربین گوشی یکی از مهمترین معیارهای انتخاب موبایل است. توجه کنید که مگا پیکسل و عددی که سازنده در مشخصات گوشی ارائه می‌دهد کیفیت دوربین را بازگو نمی‌کند و این عدد در حقیقت سایز عکس گرفته شده توسط دوربین است و گاهی پیش می آید که یک گوشی با دوربین 8 مگا پیکسل از دوربین 12 مگا پیکسلی عکس بهتر و با کیفیت‌تری می‌گیرد.
برای مقایسه کیفیت دوربین گوشی ها ابزاری وجود دارد که توسط آن می‌توانید کیفیت دوربین را در یک عکس مشابه ببنید. برای اینکار به این لینک بروید.

این سیستم با عکس گرفتن در شرایط نوری و محیطی مساوی از تخته مخصوص عکس با طراحی خاص در حالتهای نور کم، نور مناسب و شرایط استاندارد است. نکته جالبی که در مورد این تخته وجود دارد استفاده از انواع خطوط موازی، عمودی، افقی و با زاویه و همچنین رنگ‌های خاص است که بهترین شیوه برای این است که ببنید دوربین مورد نظر شما از نظر تفکیک کنتراست تا چه حد خوب عمل کرده است.
برای استفاده از این ابزار ابتدا گوشی های مورد نظر خود را از لیست انتخاب کنید. امیدواریم که گوشی مورد نظر شما در این لیست باشد، چراکه در این ابزار گوشی‌های معروف‌تر قرارداده شده‌است .

سخن پایانی :
در این ابزار عکس‌ها در شرایط خاص و توسط افراد حرفه ای گرفته شده است. اگر این امکان را دارید که دوربین دو گوشی مد نظرخود را در شرایط یکسان و در یک لحظه چک کنید و تجربه خود را ملاک انتخاب قرار دهید اما اگر به عنوان مثال دوربین سامسونگ را در فروشگاه نمایندگی سامسونگ و سونی را در فروشگاه مربوط به خود آن چک می‌کنید و یا حتی هر دو گوشی در یک محیط هستند اما صفحه های نمایشگر متفاوت است، بهتر است ملاک انتخاب شما این ابزار باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی *