چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ رایانه دات کام

۷ قابلیتی که دستیار صوتی آمازون Echo دارد و Google Home ندارد

۷ قابلیتی که دستیار صوتی آمازون Echo دارد و Google Home ندارد

گجت Goole Home قادر است کارهای بسیاری انجام دهد که Amazon Echo فاقد آنها است که مکالمات متنی یا فرستادن تصاویر و ویدئوها روی تلویزیون‌های هوشمند از طریق دستورات صوتی برخی از آنها است. اما آمازون اکو بیشتر ویژگی‌های گوگل هوم را تا به حال به دست آورده است. گوگل همیشه قابلیت‌های جدیدی را به Google Home اضافه می‌کند، اما در ادامه ۷ قابلیت را شرح خواهیم داد که Amazon echo نیز قابلیت انجام آنها را دارد.

 

پیگیری مرسولات سفارشی : 

از آنجایی که شما می‌توانید سفارشات آنلاین خود را با استفاده از دستیار صوتی الکسا انجام دهید، این دستیار صوتی قادر است پیگیری مرسولات شما را نیز انجام دهد. البته فقط در خصوص سفارشاتی که از سایت آمازون داشته‌اید. به عنوان مثال اگر شما فرمان صوتی «where’s my stuff» را به اعلام کنید، الکسا اطلاعات زیادی در خصوص مرسوله‌ی شما مانند محل فعلی مرسوله، وضعیت حمل و نقل آن و زمانی تخمینی دریافت آن را به شما اطلاع خواهد داد.

 

اعلان‌های تحویل : 

با وجود این مسئله که Google Home از اعلان‌های مربوط به تماس و یادآوری‌ها پشتیبانی می‌کند، اما قادر به اعلان تحویل سفارشات آنلاین و مرسولات شما نیست. اما الکسا از این ویژگی نیز پشتیبانی می‌کند.

 

پشتیبانی از Amazon Music و Prime Music :

در حال حاضر سرویس‌های موسیقی و رادیو Google Play Music, YouTube Music, Spotify, Pandora, TuneIn و iHeartRadio توسط گوگل هوم پشتیبانی می‌شوند. شما با اسپیکرهای الکسا آمازون نیز سرویس‌های مشابه مانند Google Play Music و YouTube Music را دریافت می‌کنید. علاوه بر این آمازون Echo از سرویس‌های انحصاری Amazon Music و Prime Music نیز پشتیبانی می‌کند.

 

amazon-echo-prime-music-2

 

ریموت کنترل صوتی : 

در صورت این که بخواهید Echo را از راه دورتر و خارج از محدوده‌ی عملکرد آن کنترل کنید، تنها چیزی که نیاز دارید Alexa Voice Remote با قیمت ۳۰ دلار است. گوگل هوم فاقد این ریموت کنترل صوتی بوده و برای انجام همین امر با گوگل هوم، شما نیاز به تهیه‌ی یک Google Home دیگر دارید که قیمت آن ۱۲۹ دلار است.

 

fd-amazon-echo-product-photos-17

 

برنامه و اپلیکیشن‌های جانبی : 

آمازون این اجازه را به توسعه‌دهندگان داده تا بدون استفاده از سخت افزار خاصی، امکانات و ویژگی‌های خود را با الکسا طراحی و یکپارچه کنند. از برنامه‌های Roger, Ubi و ابزار انلاین Echosim به عنوان برخی از آنها می‌توان اشاره کرد.

 

alexa-roger-phone

 

کمک به امور خیریه : 

در صورت تمایل به انجام کارهای بشر دوستانه، آمازون امکاناتی در این خصوص را به شما و بدون دریافت منفعتی ارائه می‌دهد. به عنوان مثال شما می‌توانید از طریق الکسا بین ۵ تا ۵۰۰۰ دلار به بیمارستان تحقیقاتی کودکان St. Jude، انجمن حمایت از حیوانات آمریکا (ASPCA)، انجمن قلب آمریکا و بسیاری از نهادهای دیگر کمک کنید.

 

برنامه‌های روزانه : 

هر دو دستگاه گوگل هوم و اسپیکرهای الکسا به روزرسانی‌هایی را دریافت کردند که به وسیله‌ی آنها می‌توان در یک فرمان صوتی واحد، فعالیت‌های چندگانه‌ای را انجام داد. اما فقط از طریق الکسا می‌توان برای انجام این کارها برنامه‌ی زمانبندی مشخص کرد. به عنوان مثال شما می‌توانید از الکسا برای روشن کردن چراغ منزل یا پخش موسیقی مورد نظر خود در هر زمان که بخواهید، استفاده کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی *

جدیدترین مطالب

پیوندها

پربازدیدترین ها

دسته بندی ها