چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ رایانه دات کام

نحوه‌ی اعلام امن بودن یک سایت توسط مرورگر کروم

نحوه‌ی اعلام امن بودن یک سایت توسط مرورگر کروم

مرورگر کروم هنوز از یک نماد قفل معمولی برای نشان دادن سایت‌های دارای پروتکل HTTPS استفاده می‌کند و برای سایت‌های غیر رمزنگاری شده یا همان HTTP از یک نماد دایره‌ای با یک علامت تعجب استفاده می‌کند. با یک نگاه به قسمت نوار آدرس در این مرورگر، در سمت چپ آدرس سایت یک نماد کوچک مشاهده می‌کنید که وضعیت کلی در خصوص امن بودن یا نبودن سایت را به شما اعلام می‌کند. با کلیک روی آیکون مربوطه نیز اطلاعات کامل‌تری راجع به سایت مورد نظر را مشاهده خواهید کرد.

 

chrome-http-1-100758728-medium

 

این مرورگر از سال ۲۰۱۷ تمامی سایت‌هایی که اقدام به اخذ پسووردها یا اطلاعات کارت‌های اعتباری کاربران کرده و فاقد پروتکل HTTPS بودند را از طریق قسمت ذکر شده در مرورگر، نا امن نمایش می‌داد. اما برای سال جاری گوگل چندین مرحله‌ی اضافی را برای این بخش برنامه‌ریزی کرده و در نظر گرفته است. بخش عمده‌ی این تغییرات با ارائه‌ی نسخه ۶۸ این مرورگر آغاز خواهد شد.

 

chrome-http-3-100758725-mediumchrome-http-3-100758725-medium

 

شما در نسخه 66 این مرورگر نیز می‌توانید برخی از این قابلیت‌ها را فعال کنید. برای اینکار کافی است مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

۱ـ در نوار آدرس مرورگر هود این آدرس را تایپ و باز کنید: chrome://flags

۲ـ از بین موارد موجود گزینه‌ی non-secure origins as non-secure را پیدا کنید.

۳ـ حال وضعیت این آیتم را به Enabled (mark with a Not Secure warning) تغییر دهید.

 

chrome-https-sept-100758729-large

 

در مرورگر کروم نسخه ۶۹ متن نمایش داده شده در کادر مخصوص حذف خواهد شد و در صورت ایمن بودن سایت و استفاده از پروتکل HTTPS یک نماد به شکل قفل به شما نمایش داده خواهد شد. سپس در ماه اکتبر که نسخه ۷۰ این مرورگر ارائه خواهد شد، سایت‌های نا امن HTTP با نمایش یک مثلث کوچک قرمز رنگ برای کاربران مشخص خواهند شد.

 

chrome-https-oct-100758726-medium111

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی *

جدیدترین مطالب

پیوندها

پربازدیدترین ها

دسته بندی ها