سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ رایانه دات کام

سهم مرورگر فایرفاکس پس از انتشار نسخه کوانتوم

سهم مرورگر فایرفاکس پس از انتشار نسخه کوانتوم

در حالی که چهار ماه از طراحی Quantum می‌گذرد، نسخه‌ی جدید این مرورگر مجددا ارائه شد. بر اساس آمار و ارقام جدید ارائه شده از سوی تحلیلگران Net Applications، فایرفاکس در ماه مارس ۶/۰ درصد از کاربران خود را از دست داد که بزرگترین افت این مرورگر از نظر میزان کاربران در دو سال اخیر بوده است. در ماه مارس سهم فایرفاکس از کاربرانی که در یک دوره‌ی زمانی معین روی کامپیوترهای خود از این مرورگر استفاده می‌کردند، ۱۰.۳ درصد بوده است.

ناراحت کننده‌ترین موضوع برای فایرفاکس این است که سهم کاربران این مرورگر از زمان انتشار نسخه کوانتوم در ماه نوامبر، به جای افزایش، کاهش نیز یافته است. نسخه کوانتوم مرورگر فایرفاکس پیشرفت‌های زیادی داشته است. طراحی مجدد رابط کاربری و فریمورک افزونه‌ها که نیازمند بازنویسی بسیاری از توسعه‌های قدیمی در این مرورگر بوده، بخشی از این پیشرفت‌ها است.

حال با گذشت چهار ماه پس از ارائه‌ی اولین نسخه‌ی کوانتوم، سهم کاربران این مرورگر بر خلاف تصورات با کاهش چشمگیری مواجه شده است. اگر موزیلا نتواند این وضعیت را تغییر دهد، آینده‌ی مالی این شرکت در معرض خطر قرار خواهد گرفت. جالب است بدانید که ۹۱ درصد از درآمد کل موزیلا در سال ۲۰۱۶، برای ایجاد موتور جستجوی Z و Y در این مرورگر بوده است. میزان نقدینگی موجود این شرکت در سال ۲۰۱۶ مبلغ ۴۰۰ میلیون دلار اعلام شد.

با این توجه اگر افت کاربران این مرورگر با همین روند ادامه پیدا کنید، بسیاری از موتورهای جستجو مانند گوگل، دلایل کمتری برای همکاری یا پرداخت مبالغ مناسبی به این شرکت خواهند داشت.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی *

جدیدترین مطالب

پیوندها

پربازدیدترین ها

دسته بندی ها