دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ رایانه دات کام

ایجاد یک نقشه فوق‌العاده با کیفیت HD توسط OneMap Alliance

ایجاد یک نقشه فوق‌العاده با کیفیت HD توسط OneMap Alliance

کنسرسیوم جهانی نقشه‌برداری در حال تلاش برای ایجاد یک نقشه‌ی جهانی با کیفیت HD است که زمان نهایی آن سال 2020 پیش‌بینی شده است. این امر با توجه به امکانات اعلام شده یک هدف عالی به شمار می‌رود. یکی از موانع موجود برای توسعه‌ی خودروهای خودران، کمبود نسبی اطلاعات نقشه‌برداری با کیفیت بالا در خصوص جاده‌های عمومی است. در حال حاضر تلاش برای انجام این موضوع توسط توسعه‌دهندگان خودرورهای خودران و یکی از شرکت‌های نقشه‌برداری بزرگ در حال انجام است. اما OneMap Alliance قصد دارد تا سال 2020 با متحد کردن شرکت‌های مختلف و جمع‌آوری منابع و اطلاعات، یک نقشه جهانی با کیفیت HD ایجاد کند.

OneMap Alliance از تکنولوژی‌های متعددی مربوط به یک شرکت که در گذشته به نوکیا متعلق بوده اما در حال حاضر متعلق به یک کنسرسیوم تحت لیدرشیپ Audi, BMW, Daimler می‌باشد به وجود آمده و در حال حاضر شرکت‌های بزرگ دیگری مانند NavInfo از چین، Increment P/Pioneer از ژاپن و SK Telecom از کره نیز به این جمع اضافه شده‌اند.

از طریق همکاری بین شرکای OneMap Alliance، خودروسازان می‌توانند به یک نقشه با کیفیت بسیار بالا و کاملا هماهنگ برای تمامی نقاط مختلف دنیا مانند ایالات متحده‌ی آمریکا، اروپا و آسیا دسترسی داشته باشند. آقای رالف هرتویچ، معاون ارشد خدمات فناوری این مجموعه اعلام کرده: «این روش برای تهیه‌ی نقشه به کاهش زمان تولید خودروها توسط خودروسازان و کاهش برخی هزینه‌های غیر ضروری کمک خواهد کرد.»

ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که این نقشه‌ی HD چه اطلاعاتی را ارائه می‌دهد که در Google Map یا Waze وجود ندارد. در واقع این نقشه به طور خاص امکان ارائه‌ی اطلاعات سه بعدی بیشتری در مورد جاده‌ها مانند شیب جاده‌ها را دارد. هم‌چنین نقشه‌برداری پیشرفته‌ی این نقشه باعث می‌شود جزییاتی بسیار دقیق‌تر از تمامی علائم، خطوط، خطوط ویژه دوچرخه‌سواران، خطوط ویژه اتوبوس و… به شما ارائه داده شود.

 

 

یکی از نکات بسیار چالش برانگیز در خصوص این نقشه ایستاتیک نبودن جزییات و تغییرات همواره‌ای است که دچار می‌شود است و این مسئله که چطور این نقشه را به طور مداوم به روز نگه داشت.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی *

جدیدترین مطالب

پیوندها

پربازدیدترین ها

دسته بندی ها